• Follow us on
11/Lis

„Uważaj na głowę”. Stała wystawa w szpitalu im. dr. J. Babińskiego w Kobierzynie

W ramach tegorocznej edycji Laboratorium muzeum staramy się prezentować lokalne, polskie projekty i inicjatywy, spośród których część została stworzona przez absolwentki pierwszej edycji naszego programu. Pierwszym z nich była wystawa stała w szpitalu im. dr. J. Babińskiego w Kobierzynie, o której opowiadała Gosia Kopecka, uczestniczka pierwszej edycji Laboratorium muzeum. Ekspozycja stara się zaprezentować chorobę psychiczną, proces leczenia i zdrowienia oczami osób, które doświadczyły kryzysu.

fot. Uważaj na głowę

Wystawa „Uważaj na głowę” powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Archipelagi Kultury i została otwarta 27 lutego 2016 r. Prowadzona jest przez zespół złożony z byłych i obecnych pacjentów, ich bliskich, pracowników szpitala, spośród których wszyscy przewodnicy pracują wolontariacko.

Więcej o projekcie można dowiedzieć się na stronie: https://www.facebook.com/pg/uwazajnaglowe/about/?ref=page_internal